x
Doğal Ltd

 Faaliyetlerimiz 

 Alüminyum 

 Doğrama Sistemleri 

Estetik ve Pratik Çözümler.

Doğal Ltd
Doğal Ltd

Doğrama Sistemleri

Doğal Alüminyum Ltd.Şti

Olarak bu uygulamaları yıllardır başarı ile uygulamakta olup, güvenirliliği kendine temel kabul ederek günümüz teknolojileri, gelişmiş makine parkuru ve deneyimli personeli ile hizmetlerine devam etmektedir...

Her Şey İnsan için...

Doğal Ltd

Yüzlerce Bitmiş Proje

Doğal Ltd

Yarım Asrın Deneyimi

Doğal Ltd

Binlerce Mutlu Müşteri

Alüminyum
Doğrama Hakkında...

Doğal Ltd

  Alüminyum Doğrama Nedir...

Alüminyum doğrama ile ilgili akla gelen soruların başında, Alüminyum doğrama nedir? gelmektedir.

Doğal Ltd

  Alüminyum çevrecidir. Çünkü Alüminyum doğadan temiz olarak elde edilmekte, elde edilme aşamasında doğaya hiç bir şekilde zarar vermemektedir. Ayrıca geri dönüşümü çok kolay yapılabildiğinden, çevreyi kirletmez ve tekrar tekrar kullanılabilir. Ayrıca doğal bir maden olduğundan yani kimyasal bir ürün olmadığından ve doğadan üretildiğinden dolayı, çevreye hiç bir zararı yoktur.

Doğal Ltd

  Alüminyum ısı yalıtımlıdır. Günümüzde, enerji kaynaklarının tükenmesi ve bu sebeple de pahalılaşması, bizleri ısı yalıtımlı ürünler kullanmaya sevk etmeye başladı. Alüminyum doğramaların ısı yalıtım özelliği olması sebebiyle artık mimari yapılarda ısı yalıtımlı alüminyum doğrama kullanılmaya başlandı. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama fiyatları ise, kullanılacak malzemenin miktarına göre değişiklik gösterir.

Doğal Ltd

  Alüminyum doğrama cebinizi yakmaz. Alüminyum doğrama fiyatları, alternatiflerine çok daha uygundur. Çünkü Alüminyum doğramanın üretim aşaması, alüminyum madeninin kolay bulunabilmesi ve kaynak olarak geri dönüşümlerin de kullanılması, Alüminyum doğrama fiyatlarını aşağı seviyelere çekmektedir.

Doğal Ltd

  Faydaları nedir...

Alüminyum doğrama malzemesi hafiftir. Alüminyum doğrama malzemesi hafif olması sebebiyle, diğer muadillerine karşı kullanımı çok kolaydır.

Doğal Ltd

  Alüminyum doğramaların hafif olması, onun dış cephe giydirme sistemlerinin de olmazsa olması haline getirmiştir. Çünkü getireceği ağırlık çok fazla olmadığı için, binalara da ekstra bir yük getirmemektedir. Bu da alüminyum doğramaların bir çok yüksek mimarilerde kullanılmasını sağlamaktadır. bunlardan bazılarını sayacak olursak, alışveriş merkezleri, iş hanları, hastaneler ve yüksek katlı binalardır.

Doğal Ltd

  Alüminyum doğrama estetik görünümlüdür. Alu­minyum dış cephe giy­dirme sistemleri kullanılan yapılara baktığımız zaman, diğer yapılardan gözle görülür şekilde estetik yönünden bir fark görünmektedir. Bu da alüminyum doğramaların kullanıldığı alanlarda ne kadar estetik olduğunun göstergesidir. Parlaklığı ve temiz görünümü adeta kullanıldığı yapıyı, yeni yapılmış gibi göstermektedir.

Doğal Ltd

  Kolay şekil verilebilir. Alüminyum doğramalarının kolay şekil verilebilme özelliği sayesinde, onlara nereyse tüm yapılarda kullanılmasına özelliği veriyor. Kolay şekil verilebilmesi sayesinde, maliyeti azaltıyor ve böylece de uygun fiyatlara alınabilmesini sağlıyor.

Doğal Ltd

  Uygulama Alanları...

Yan tarafta faydalarını sıraladığımız alüminyum doğramaların uygulandığı yerler ise şöyle;

* Kapılarda,

* Pencerelerde,

* Korkuluklarda,

* Cephe kaplamalarında,

* Çatılarda,

* Güneş kırıcılarda,

* Kış bahçelerinde,

* Döner kapılarda,

* Hava Kanallarıda,

* Menfezlerde,

* Ve daha aklınıza gelebilecek bir çok yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Sistemleri Görün

Doğal Alüminyum ltd.şti'nde her bütçeye uygun ısı yalıtımlı, ısıyalıtımsız alüminyum doğrama, alüminyum ofis ve kış bahçesi seçenekleri mevcuttur...

Her Şey İnsan için...

Doğal Ltd

Isı Yalıtımlı
Kanatlı Sistemler

İç ve dış alüminyum profillerin, ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan doğrama sistemidir. Bu yalıtkan profil, isteğe bağlı olarak yerli yada ithal Polyemit (polyamid) olarak kullanılabilir.
Detaylar
Doğal Ltd

Isı Yalıtımlı
Sürme Sistemler

Yüksek performans özelliklerini sürme doğrama ile birleştiren ısıyalıtımlı doğrama sistemi, hızla esen rüzgar altında dahi, yağmur sularının içeri girmesini önler. Yüksek ısı yalıtım değerlerinin yanı sıra, estetik bir görünüm sağlamakta, ayrıca dış ortamla görsel teması en üst seviyelere çıkartmaktadır. Polyemit (polyamid) teker ve orjinal ray sistemi ile daha sessiz bir çalışma elde edilmektedir.
Detaylar
Doğal Ltd

Isı Yalıtımsız
Kanatlı Sistemler

Estetik ve teknik beğenilerinizin bir arada karşılandığı, yüksek açıklıklara uygun, ısı yalıtımsız doğrama ve vitrin sistemidir. Isı yalıtımsız profiller genellikle iç mekanlarda kullanılmaktadır. Alüminyum doğramalar sabit, çift tek açılır kanat, sürme, katlanır sistem olarak uygulanabilmektedir. Mimari tercihler doğrultusunda pencere-kapı profilleri eloksal yada elektro statik toz boyalı olabilmektedir.
Detaylar
Doğal Ltd

Isı Yalıtımsız
Sürme Sistemler

Müşteri tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre istediğiniz ölçülerde üretilir. Büyük ölçüdeki kapılar için profiller (eğer gerekliyse) iç kısımdan özel olarak tasarlanmış bir U-profiliyle takviye edilir. Böylelikle esas sistemin temel hatları korunmuş olur. Ayrıca kayar kapılar seçilen sisteme bağlı olarak çeşitli model varyasyonlarıyla üretilir. Alüminyum, tüm iklim şartlarına dayanıklı olması, uzun ömürlü olması, rahat uygulanabilmesi, konforlu ve şık çözümleri kolayca mümkün kılması gibi nedenlerle Sürme doğrama sistemlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.
Detaylar
Doğal Ltd

Isı Yalıtımsız
Ekonomik Sistemler

Her türlü mimari tercihe uygun çeşitli alternatifler sunan ısı yalıtımsız ekonomik sistemler pencere ve kapı doğramalarında sıkça kullanılmaktadır. Alüminyum ısı yalıtımsız ekonomik sistemler, iç mekanda ve dış mekanda kullanılmak üzere ayrı ayrı tasarlanır. Kullanılan aksesuarlarla sürme yada normal açılım elde etmek mümkündür. Ayrıca sürme pencereler de büyük miktarlarda ve üstün kaliteyle hızla imal edilir.
Detaylar
İster bir gökdelen olsun, ister bir kulübe, yapılan iş şehrin bir parçası olduğu sürece gösterilen özenin aynı önemi taşıdığının bilincindeyiz...

Sıradaki

Doğal Ltd

Doğal Ltd

Biz Doğal Alüminyum olarak iş merkezi, AVM, ofis, mağaza, kafe, restoran, kültürel ve toplumsal yapılar gibi bir çok alanda Cephe kaplama, ofis bölmeleri, Alüminyum doğrama ve kış bahçesi konularında proje ve uygulama hizmeti sunarız...
Dogal Ltd

Uygulamalar

Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
Çamsan AŞ
Çankaya / ANKARA
Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
Toyota Sa
Kartal / İSTANBUL
Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
Arba Kız Yurdu
Merkez / BOLU
Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
Isıyalıtımlı Sürme Sistemler
Çamsan AŞ
Çankaya / ANKARA
Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
İda Paris Konutları
Akçay / BALIKESİR
Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
Zahide Hn. Kız Yurdu
Kızılay / ANKARA
Doğal LTD
Isıyalıtımsız Kanatlı Sistemler
Sönmez Group
Çankaya / ANKARA
Doğal LTD
Isıyalıtımlı Kanatlı Sistemler
Türk Standardları Enstitüsü
Ostim / ANKARA
KURULUŞ & 1968
u